Červen 2008

Ticho kolem Bulánků Mobile

25. června 2008 v 8:47 | Dr. Killer |  Úvod, info a novinky
Určitě jste už slyšeli o připravované konverzi Bulánků na mobilní telefony. Bulánci Mobile měla být skvělá hra. Cituji: "Mobilní Bulánci budou plnohodnotnou hrou, která nabídne ještě víc, než její počítačová sestřička. Hráči se tak mohou těšit na propracované souboje, několik různých zbraní, napínavý multiplayer přes bluetooth, nebo třeba novou atraktivní singleplayerovou kampaň." Není divu, že na tuto hru se všichni fanoušci Bulánků velice těší. Hra je vyvíjena firmou Handjoy, která se specializuje na mobilní hry. Vyvoj samozřejmě probíhá pod dohledem SleepTeamu, který je autorem Bulánků na PC.
Ale čekáme už příliš dlouho. Jako termín plánovaného vydání byl ohlášen duben 2007. Byly zveřejněny nějaké obrázky a dokonce ukázkové video. Uběhlo už 14 měsíců od plánovaného vydání, a hra stále nikde! Ani o vývoji nejsou žádné informace. Jedinými zdrojem informací je tisková zpráva firmy Handjoy uveřejněná na konci února 2007 (odkaz) a rozhovor s jejich marketingovým ředitelem ze začátku dubna 2007 (odkaz). Takže stará prohlášení, kde se stále mluví o vydání na jaře 2007. Nikdo se neobtěžuje informovat, proč mají zpoždění už více než rok.
Více než před týdnem jsem se e-mailem dotázal Handjoye i Sleepteamu, co se s projektem stalo. Od Sleepteamu mi nepřišla odpověď a z Handjoye mi řekli, cituji: "na hře se stále pracuje a její vydání je otázkou několika měsíců." Já se v problematice mobilních her moc nevyznám, ale přijde mi divné, že by měl vývoj hry na mobil trvat rok a půl nebo dokonce víc. Ještě k tomu, když se jedná vlastně o konverzi, ne originální hru. Podle mě se musel stát nějaký zádrhel - problémy s licencí, spory mezi Sleepteamem a Handjoyem nebo tak něco. Je v jejich zájmu, aby vydali hru co nejdřív - protože čím dřív to bude, tím dřív si přijdou na dobré peníze. Bulánci Mobile budou určitě trhák - tedy aspoň v ČR a SR. Samozřejmě, že hra musí být důkladně odzkoušená a vyladěná - ale jak jsem říkal, už to trvá podezřele dlouho. Nezbývá nám než doufat, že Bulánci na naše mobily vtrhnou co nejdříve - a zároveň ve špičkové kvalitě. Bulánci jsou hra, která si zaslouží bezchybně zpracovanou verzi pro mobily.

Blízký Východ

17. června 2008 v 20:43 | Dr. Killer |  Moje mapy do Bulánků
Po dlouhé odmlce jsem konečně udělal zase nějakou mapu. Tato mapa je inspirována válečnými konflikty na Blízkém Východě, velice neklidné oblasti, kde je válka "každou chvíli" - ať už je to Irák, Kuvajt nebo Izrael. V mapě je pochopitelně velké množství min. S odminováním mapy vám pomůžou dva počítačem řízení protivníci - zároveň se vás budou snažit zabít svými samopaly :-) Hudbu obstará Iné Kafe se svou písní Spomienky na budúcnosť, jejíž námět se shoduje s tématem mapy.