Úvod, info a novinky

Bulánci Mobile: Kdo se vleče...

20. února 2009 v 23:02 | Dr. Killer
Kdo se vleče, neuteče. To je známé motto hry Bulánci, které ji provází od samého počátku. Ovšem u její očekávané verze pro mobilní telefony působí poněkud ironicky. Vývoj hry se vleče již neskutečně dlouho. Ale jsou už mobilní Bulánci skutečně na odstřel?
Podle tvůrců hry tomu tak není! Před dvěma týdny jsem se Sleepteamu přes e-mail dotázal, jak to se hrou vypadá. Dnes mi přišla tato odpověď: Dobrý den, hra Bulánci pro mobilní telefony ještě oficiálně nevyšla. Momentálně jednáme s operátory o podpisu smlouvy a tato jednání bohužel nemůžeme urychlit. Vydání očekáváme během několika málo dnů. Jakmile hra vyjde, budeme hráče obratem informovat na stránkách Bulánků, kde se objeví formát pro zasílání SMS zpráv. Sledujte prosím stránky www.bulanci.cz.

Takže prý vyjdou během několika dnů. Víme, jak to s podobnými přísliby dopadalo v minulosti... na druhou stranu pokud se už jenom jedná s operátory, tak je to snad na dobré cestě. Podle mě osobně si Bulánky na mobilu budeme moci zahrát nejpozději v dubnu. Hlasujte v anketě, jaký je váš názor!

Bulánci Mobile klepou na dveře

21. prosince 2008 v 20:16 | Dr. Killer
Na okamžik, kdy vyjdou Bulánci do mobilu, čekáme hodně dlouho. Nyní už je hra dokončena a termín vydání (prý už konečný) je určen na prosinec 2008. To znamená, že by měli vyjít každým dnem! Doufejme, že tomu tak opravdu bude a pojďme se zatím podívat na některé nové informace o hře samotné.

Nové zprávy o Buláncích Mobile

11. září 2008 v 18:28 | Dr. Killer
Dnes jsem dostal od Sleepteamu po třech měsících odpověď na dotaz, co se stalo s Bulánky Mobile. Cituji: "Omlouvame se za zpozdeni pri vyvoji Bulanku pro mobilni telefony, bylo zpusobeno docasnym vypadkem na strane tymu HandJoy. Ted uz je ale hra dokoncena a probiha uz jen portovani. Kompletni verze bude oficialne predstavena tuto sobotu na brnenske konferenci Game Developers Session 2008"
Sláva! Vypadá to, že Bulánci Mobile konečně spatří světlo světa. Vyčkejme tedy do soboty 13.9.2008, kdy by se měly objevit další informace. Až budou, pokusím se je vám sem co nejdřív naservírovat.

Ticho kolem Bulánků Mobile

25. června 2008 v 8:47 | Dr. Killer
Určitě jste už slyšeli o připravované konverzi Bulánků na mobilní telefony. Bulánci Mobile měla být skvělá hra. Cituji: "Mobilní Bulánci budou plnohodnotnou hrou, která nabídne ještě víc, než její počítačová sestřička. Hráči se tak mohou těšit na propracované souboje, několik různých zbraní, napínavý multiplayer přes bluetooth, nebo třeba novou atraktivní singleplayerovou kampaň." Není divu, že na tuto hru se všichni fanoušci Bulánků velice těší. Hra je vyvíjena firmou Handjoy, která se specializuje na mobilní hry. Vyvoj samozřejmě probíhá pod dohledem SleepTeamu, který je autorem Bulánků na PC.
Ale čekáme už příliš dlouho. Jako termín plánovaného vydání byl ohlášen duben 2007. Byly zveřejněny nějaké obrázky a dokonce ukázkové video. Uběhlo už 14 měsíců od plánovaného vydání, a hra stále nikde! Ani o vývoji nejsou žádné informace. Jedinými zdrojem informací je tisková zpráva firmy Handjoy uveřejněná na konci února 2007 (odkaz) a rozhovor s jejich marketingovým ředitelem ze začátku dubna 2007 (odkaz). Takže stará prohlášení, kde se stále mluví o vydání na jaře 2007. Nikdo se neobtěžuje informovat, proč mají zpoždění už více než rok.
Více než před týdnem jsem se e-mailem dotázal Handjoye i Sleepteamu, co se s projektem stalo. Od Sleepteamu mi nepřišla odpověď a z Handjoye mi řekli, cituji: "na hře se stále pracuje a její vydání je otázkou několika měsíců." Já se v problematice mobilních her moc nevyznám, ale přijde mi divné, že by měl vývoj hry na mobil trvat rok a půl nebo dokonce víc. Ještě k tomu, když se jedná vlastně o konverzi, ne originální hru. Podle mě se musel stát nějaký zádrhel - problémy s licencí, spory mezi Sleepteamem a Handjoyem nebo tak něco. Je v jejich zájmu, aby vydali hru co nejdřív - protože čím dřív to bude, tím dřív si přijdou na dobré peníze. Bulánci Mobile budou určitě trhák - tedy aspoň v ČR a SR. Samozřejmě, že hra musí být důkladně odzkoušená a vyladěná - ale jak jsem říkal, už to trvá podezřele dlouho. Nezbývá nám než doufat, že Bulánci na naše mobily vtrhnou co nejdříve - a zároveň ve špičkové kvalitě. Bulánci jsou hra, která si zaslouží bezchybně zpracovanou verzi pro mobily.

Jak na tvorbu vlastních levelů

29. prosince 2007 v 18:03 | Dr. Killer
Četl jsem podněty od několika lidí, že neví jak pracovat s Editorem levelů, případně neví některé podrobnosti o tvorbě. Já jsem autorem už mnoha levelů a snad jsem už všechna "tajemství" Editoru odhalil :-). Tak jsem se rozhodl napsat tento návod. Původně měl být stručný, ale já jsem se trochu rozepsal, abych mohl opravdu všechno řádně popsat. Doufám, že někomu tento návod pomůže. Snad jsem na nic nezapomněl, kdyby ano, tak se když tak ptejte. Přeju kvalitní tvorbu!

Stahování map

18. srpna 2007 v 8:50 | Dr. Killer
Konečně se mi povedlo nahrát svoje mapy na edisk, takže doufám že teď budete mít pohodlnější stahování. U starších map nechám i starý odkaz, nové už budu nahrávat asi jen na edisk. Kdyby se vyskytly nějaké potíže se stahováním, dejte mi vědět!

Bulánci za peníze?

16. srpna 2007 v 10:10 | Dr. Killer
Možná že někteří z vás už o tom slyšeli. Já jsem si ale vždycky myslel, že Bulánci jsou čistě freeware hra. Vypadá to však, že Bulánci jsou freeware jen pro Čechy a Slováky. Na serveru www.iwannaplay.com jsou Bulánci ke stažení jako indie hra, tzn. nízkorozpočtová hra, kterou si odemknete po zaplacení jistého poplatku. Prodává se zde anglická verze pod názvem Combat Pillows a to za 14,90 dolarů! Podle screenshotů a popisu je to naprosto stejná hra, jen přeložená do angličtiny. Buďme rádi, že jsme Češi!
Co si o tom myslíte? Hlasujte v anketě!

Co jsou Bulánci?

21. července 2007 v 14:21 | Dr. Killer
Bulánci jsou akční freeware hra od českého Sleepteamu. Je to jednoznačně nejlepší česká freeware hra, pro některé (mezi něž se řadím i já) dokonce nejlepší freeware hra na světě. Je to hra pro více hráčů. Dá se sice hrát i v singlu (trénink), ale to není ono. Můžou jí hrát až čtyři hráči - po LAN, internetu nebo u jednoho PC (tam se však vejdou maximálně 3 hráči). Každý má svého chodícího polštáře s pistolí a snaží se vzájemně zabíjet (vlastně deathmatch). Může být typ hry na životy, na zásahy nebo na čas. Kromě pistole může hráč získat i další zbraně, které se náhodně objevují na mapě - brokovnice, samopal, raketomet, mina. Autoři udělali do Bulánků původních šest levelů. Před časem vydali editor levelů, který umožňuje komukoli vytvářet své vlastní levely. Nové levely do bulánků jsou teď proto různě na internetu ke stažení.

Vítám vás!

18. července 2007 v 17:43 | Dr. Killer
Vítám vás na mojem skromném blogu. Pravidelně sem dávám nové mapy do Bulánků (někdo tomu taky říká nové levely do Bulánků nebo nová kola do Bulánků). Bulánci jsou totiž super freeware hra, a tak když byl vydán Editor levelů, tak jsem zajásal a těšil se na nové mapy od různých lidí. Na internetu ale zpočátku nic nebylo, a tak jsem se pustil do vlastní tvorby. Takže tu máte moji tvorbu. Budu se snažit vytvářet stále nové mapy a přidávat je sem. Ovšem ne jak na běžícím pásu, kvalita je důležitější než kvantita! Good fun :-)
Tyto nové mapy do Bulánků jsou normálně ke stažení. Dejte je do adresáře se hrou a můžete hrát.
 
 

Reklama